TRWAŁA
SATYSFAKCJA
produkt dodany do porównywarki
produkt jest już w porównywarce
produkt został dodany do listy
produkt jest już na liście

Płoty i bramy


Ogrodzenie zawsze stanowi wizytówkę domu oraz innych elementów architektonicznych.
Jest jednak narażone na warunki atmosferyczne, zwłaszcza na słońce oraz deszcz. 
Na szczęście z odpowiednimi produktami płoty oraz bramy ochronisz
pewnie, trwale i niezawodnie.  

Kondycja elementów ogrodzenia, takich jak płoty i bramy, jest zależna od materiału, z jakiego zostały wykonane. Drewno stanowi doskonały surowiec budowlany, zarówno pod względem wizualnym, jak i wytrzymałościowym, wystarczy tylko o nie odpowiednio zadbać. 

 

Jak zadbać o płoty i bramy?

Do zabezpieczenia drewna zamontowanego w płotach i bramach najlepiej wykorzystać jeden z impregnatów Altax. Największą zaletą tych produktów jest wysoka odporność na różne warunki atmosferyczne, w tym oczywiście słońce oraz deszcz. Surowe drewno należy zabezpieczyć Impregnatem gruntującym Altax, a następnie można użyć na przykład Impregnat żywiczny.

Ochrona-na-zew_ploty-i-bramy-txt

Do poczytania

Przekonaj się jak łatwo dbać o drewno zarówno w Twoim domu, jak i w miejscach wystawionych na zmienne warunki atmosferyczne.

Czym zabezpieczyć drewniane ogrodzenie?

Masz wątpliwości?

Czy potrzebne jest użycie Produktu Gruntującego pod farbę, impregnat koloryzujący, lakierobejcę lub lakier?
+ -

Kilka lat temu zmieniły się przepisy i z produktów dekoracyjnych (impregnaty, lakierobejce, lakiery, farby itp.) zostały wycofane biocydy (substancje czynne), które chroniły drewno przed biokorozją (grzyby pleśniowe, domowe, sinizna i owady żerujące w drewnie). Dlatego teraz każdy producent zaleca wstępne zagruntowanie drewna impregnatem gruntującym.

Po zastosowaniu impregnatu gruntującego należy odczekać do momentu aż benzyna dokładnie odparuje z drewna (ok. 24 h) i dopiero wtedy można nanosić produkty dekoracyjne, które będą chroniły drewno przed czynnikami atmosferycznymi.

Czy trzeba szlifować starą warstwę przed jej odnowieniem?
+ -

Jeżeli stara powłoka nie złuszczyła się, nie popękała i jest tylko wypłowiała, to można ją dokładnie umyć, wysuszyć i nanieść 1-2 warstwy produktu, za pomocą którego chcemy przeprowadzić renowację.

Jeżeli stara powłoka popękała i złuszczyła się, to należy ją przeszlifować, usuwając jej luźne cząstki i dopiero wtedy dokładnie umyć/odpylić oraz wysuszyć – po takim zabiegu możemy ją pomalować.

Czym nakładać impregnaty i lakierobejce?
+ -

Takie produkty najlepiej nakładać za pomocą pędzla. Dzięki temu dokładnie rozetrzemy przezroczyste pigmenty na drewnie i podkreślimy jego naturalny rysunek, a także lepiej wetrzemy w drewno cząsteczki żywicy, które lepiej wnikną w strukturę drewna i stworzona powłoka ochronna będzie trwalsza.